Okablowanie strukturalne
Sprawna sieć teleinformatyczna wspomaga dziś pracę praktycznie każdej nowoczesnej instytucji: dużego przedsiębiorstwa, małej firmy, szkoły, urzędu, szpitala. To samo medium transmisyjne może być wykorzystywane do przesyłania różnego rodzaju informacji: danych, głosu, obrazu.
Okablowanie strukturalne to dotychczas najbardziej popularny sposób szybkiego, prostego i efektywnego połączenia sieci komputerowych budynku i urządzeń w nim pracujących. Organizacja, w której transmisja głosu i danych odbywa się poprzez modularny system okablowania strukturalnego może funkcjonować w elastyczny sposób wykorzystując różne, ciągle zmieniające się technologie.
Zalety okablowania strukturalnego
-
pozwala na integrację nowoczesnych technologii teleinformatycznych podnoszących wydajnosć i efektywnosć pracy
-
gwarantuje stałą platformę komunikacyjną na długie lata
-
zapewnia prostą obsługę i serwis, minimalne koszty użytkowania
-
ułatwia rozbudowę, przebudowę i zmiany w konfiguracji sieci bez przerw w pracy
-
podnosi funkcjonalnosć i standard budynku
Oferowane przez nas kompleksowe usługi projektowania i budowy instalacji, mają na celu zaproponowanie infrastruktury teleinformatycznej, która spełni oczekiwania klienta, wykorzystując najnowocześniejsze materiały i urządzenia.

Systemy DomNET
System okablowania domów jednorodzinnnych DomNET został opracowany z myślą o stosowaniu w domach jednorodzinnych, małych hotelach, pensjonatach oraz małych firmach.
System okablowania domNET składa sie z nastepujacych elementów:
-
skrzynka krosowa – zawiera zakonczenia kabli rozprowadzonych po budynku, kabli doprowadzonych z umieszczonych na dachu anten oraz, w zależnosci od życzenia klienta, zakonczenie sieciowe NT ISDN, hub, zasilanie urzadzen aktywnych, wzmacniacze oraz sumatory sygnału RTV i SAT;
-
główny punkt przyłaczeniowy – punkt sieci, do którego może byc podłaczony tuner telewizji satelitarnej, magnetowid i odtwarzacz DVD. Te urzadzenia generują sygnał, który przesłany do skrzynki krosowej kablem zwrotnym jest dalej dystrybuowany po całym budynku. W skład punktu głównego wchodzi również rozdzielczy punkt przyłączeniowy. W przypadku dużych instalacji lub różnych lokalizacji wymienionych urzadzen możliwe jest wykonanie kilku głównych punktów przyłaczeniowych;
-
rozdzielczy punkt przyłaczeniowy – punkt sieci, który umożliwia podłaczenie tylko odbiorników dystrybuowanych sygnałów tj. telewizora, radio, komputera, telefonu.
